Bezpieczna szkoła

Mając na uwadze dobro dziecka, prowadzimy działania zapewniające uczniom bezpieczeństwo w szkole, a także dążymy do stworzenia dzieciom warunków do nauki, zabawy i wypoczynku w przyjaznej i radosnej atmosferze.

Prosimy także o zgłaszanie zauważonych niepokojących sytuacji dotyczących bezpieczeństwa naszych uczniów.

Procedury postępowania interwencyjnego i zapobiegawczego w PSP nr 25

Raport z ewaluacji wewnętrznej

Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej

Wizyta w KM PSP w Opolu

W dniu 27 listopada dzieci z klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W formie pogadanki oraz prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy i wypadku. Dzieci uczyły się jak przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca. Każdy chciał ożywić manekina. Następnie zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci były zachwycone!