Wizyta w KM PSP w Opolu

W dniu 27 listopada dzieci z klasy I i II wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W formie pogadanki oraz prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy i wypadku. Dzieci uczyły się jak przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca. Każdy chciał ożywić manekina. Następnie zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci były zachwycone!