XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 09.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej. Wydarzenie odbyło się w sali konferencyjnej Muzeum Śląska Opolskiego.

Konkurs rozpoczął się uroczystym, wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego Józefa Wybickiego. Następnie przybyli mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu. Po części artystycznej rozpoczęły się recytacje. Uczniowie naszej szkoły wspaniale wygłosili wybrane przez siebie utwory poetyckie. Hubert recytował wiersz pt. Ojczyzna Marii Konopnickiej, a Martyna utwór pt. Do sosny polskiej Karola Wojtyły.

Po zakończonych występach uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz oprowadzeni po najnowszej wystawie muzeum pt. Polska Zmartwychwstała.

Na wszystkie dzieci czekały wspaniałe nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy Martynie i Hubertowi – jesteśmy z Was bardzo dumni!