Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 9 listopada odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła akademia przygotowana przez piątą klasę. Następnie odbyły się warsztaty i konkursy dla starszych klas pod hasłem „Wiek Wolności” oraz dla klas młodszych „Wiedza o Polsce”. Nasza szkoła przyłączyła się również do akcji bicia „ Rekordu dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy. Uwieńczeniem uroczystości było zatańczenie poloneza przez uczniów i nauczycieli na boisku szkolnym. Ponad 60 tańczących par poprowadzili jedna z naszych uczennic wraz ze swoim tatą. Podniosłości chwili dodał strój prowadzącego - mundur Legionów Polskich we Włoszech. Bardzo dziękujemy Panu za osobliwą namiastkę historii, rodem z czasów gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.