Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września w naszej szkole świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie klas I-III mieli okazję przenieść się do krainy baśni. Odczytali, wspólnie z panią z biblioteki szkolnej, bajkę "O rybaku, jego żonie i złotej rybce" na podstawie baśni Braci Grimm. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści oraz zachwycały się pięknymi, rozkładanymi ilustracjami. Krótka rozmowa kierowana dotycząca bohaterów i ich zachowania sprawiła, że najmłodsi odkryli w bajce uniwersalne prawdy.

Głośne, wspólne czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju młodego człowieka. Dzieci uwielbiają czytać z rodzicami oraz innymi członkami rodziny. Dzięki temu doskonalą umiejętność czytania, rozwijają swoją wyobraźnię oraz „zaprzyjaźniają” się z książkami. Nieprzecenioną wartością głośnego czytania jest nawiązywanie więzi między czytającymi oraz wspólne wspomnienia. Czytajmy więc z naszymi dziećmi – poświęcony im w ten sposób czas na pewno pozostanie na zawsze w ich pamięci.