Parada Historyczna

W sobotę  23 września, z okazji 800 lat Opola, odbyła się Parada Historyczna. Przedstawiciele naszej szkoły tworzyli orszak księcia Władysława I. W Paradzie wzięli udział uczniowie z klas II – VII przebrani w stroje z epoki średniowiecza. Towarzyszyli im rodzice oraz nauczyciele uczący w PSP nr 25. W rezultacie tworzyliśmy jedną z liczniejszych grup Parady. Nasza przygoda trwała trzy godziny. W siąpiącym deszczu pokonaliśmy ponad 4 km trasy. Wrażenia, po obejrzeniu znanych w Opolu postaci historycznych, pozostaną przedstawicielom naszej szkoły na długo w pamięci.