WARSZTATY MALOWANIA BOMBEK

W oczekiwaniu na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sztuką zdobienia bombek opolskimi wzorami . Piękne i oryginalne  dekoracje pokazały  panie Twórczynie  z Opolskiego Związku Twórców Ludowych.  Miło było  wzbogacić wiedzę i zapoznać się z bożonarodzeniową tradycja na Śląsku Opolskim oraz zobaczyć tradycyjny opolski stój, w których Panie zorganizowały zajęcia.

Na koniec pokazów wszyscy uczniowie mieli okazję popróbowania  samodzielnej  sztuki dekorowania  bombek podczas warsztatów. Każdy bardzo się starał, a wysiłki naszych uczniów można było podziwiać podczas szkolnego Świątecznego Kiermaszu.
Rodzice mogli zakupić wytwory swoich dzieci, a tym samym zasilić fundusze ich klas.