DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

Tradycyjnie w październiku podsumowujemy nasze działania dotyczące prawidłowego, racjonalnego odżywiania. W tym roku pod hasłem „Barwy bursztynu” czyli miód. Pracowaliśmy metodą projektu. Uczniowie z poszczególnych klas, pod kierunkiem wychowawców, zdobywali wiadomości na temat rodzajów miodu, jego właściwości zdrowotnych i leczniczych, hodowli pszczół i sposobów uzyskiwania miodu dawniej i dziś. Dzieci znalazły przepisy na potrawy z dodatkiem miodu. Każdy zespół klasowy przygotował inne zestawy dań. Podsumowaniem powyższych działań było wspólne spotkanie, prezentacja wiadomości o miodzie i pokaz dań z miodem. Kulminacyjnym punktem naszej imprezy była degustacja potraw, która cieszyła się największym powodzeniem.