Dzień Otwarty Szkoły

Serdecznie zapraszamy przyszłych Pierwszoklasistów wraz  z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się

15 marca 2019 r. w godz. 16:30 - 18:00.

WYCIECZKA KLASY II DO KRASIEJOWA

Dnia 08.09.2016 roku klasa II brała udział w wycieczce do JuraParku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie JuraParku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów oraz życia na Ziemi sprzed milionów lat.

Zwiedzanie uczniowie zaczęli od Tunelu Czasu. Była to interaktywna podróż pociągiem przez dzieje naszej planety. Dzieci dowiedziały się co to był Wielki Wybuch, jak powstała galaktyka i Układ Słoneczny. Następnie przyglądały się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszych żywych organizmów.

Po podróży w Tunelu Czasu klasa wybrała się na spacer po prehistorycznej ścieżce edukacyjnej. Uczniowie oglądali tam rekonstrukcje dinozaurów, poznali poszczególne okresy ery dinozaurów.

Drugoklasiści zwiedzili również Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe
w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które ogląda się przez przeszkloną podłogę.

Kolejnym punktem była wizyta w kinie 5D oraz Oceanarium, w którym dzieci przez okulary 3D oglądały podwodne dinozaury.

Bardzo interesującą atrakcją okazały się warsztaty plastyczne, w których uczniowie bawili się w paleontologów. Ich zadaniem było wydłubanie z gliny za pomocą dłutka małego dinozaura. Okazał się on wspaniałą pamiątką z wycieczki.

Podczas wyjazdu nie zabrakło również czasu na pyszny posiłek oraz na zabawę na ogromnym placu zabaw.