ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

5.06.2024 r. uczniowie klasy IV mieli dzień edukacyjno – integracyjny poza szkołą. Najpierw wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez BS Bank Rolników w Opolu, w czasie których obejrzeli nowoczesne wyposażenie najnowszej karetki pogotowia oraz zapoznali się z metodami udzielania pierwszej pomocy. Na koniec tych zajęć dzieci zostały obdarowane elementami odblaskowymi.

Następnie uczniowie przeszli na bulwary nad Odrą, gdzie odbywał się festyn z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Dzieci przećwiczyły w praktyce znajomość przepisów ruchu drogowego jeżdżąc rowerem, pod czujnym okiem policjanta, po miasteczku ruchu drogowego. Później uczniowie od środka obejrzeli wyposażenie radiowozów policyjnych a także mogli wypróbować, jak się siedzi na siodełku nowoczesnego policyjnego motocykla. Zainteresowaniem cieszyła się metoda pobierania odcisków palców oraz obsługa urządzenia do tego służąca. Policjanci odpowiadali na pytania uczniów.         

Na „stoisku” żołnierzy straży nadgranicznej dzieci mogły przymierzyć chełm i kamizelkę kuloodporną, które chronią zdrowie i życie żołnierzy strzegących naszych granic. Można było zrobić sobie w takim stroju pamiątkowe zdjęcie.

Uczennice i uczniowie brali udział w konkursach dotyczących sposobów ochrony środowiska. Nagrodą  były m.in. książki oraz ekologiczne, wielokrotnego użytku torby uszyte z tkaniny. Dzieci miały okazję rozwinąć swoje zainteresowania, udzielać sobie pomocy, współpracować i integrować swój klasowy zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *