Szkolny dzień talentów

Piątek, 26.05.2023 r., obfitował w PSP nr 25 w wiele atrakcji i wydarzeń.

  Uczniowie klas I – IV zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności. Odbył się nasz coroczny „Dzień talentów”. Dzieci śpiewały, tańczyły, skakały na skakankach, pięknie grały na instrumentach: skrzypcach i pianinie, opowiadały humoreski oraz prezentowały swoje umiejętności sportowe. W części I społeczność szkolna oglądała występy uczniów na „żywo”. W części II można było zobaczyć pokazy zdolności i talentów zarejestrowane na filmach. Dzieci pokazały, jak szybko można wspinać się po ściance, jeździć akrobatycznie na rowerze i deskorolce. Uczniowie pamiętali, że w czasie takich ćwiczeń należy nosić kask i odpowiedni strój. Dzieci potrafią ładnie rysować i malować. Prace plastyczne uczniów naszej szkoły można było zobaczyć na małej wystawce.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów pokazało tak różnorodne talenty, zdolności i umiejętności.

  W piątek podsumowano także obchody Dnia Patrona naszej szkoły. W minionym tygodniu uczniowie poznawali wydarzenia z życia generała Władysława Sikorskiego. Uczniom klas V – VIII wręczono dyplomy i symboliczne nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie „Patron PSP 25 i jego słowa”.

  Na zakończenie tego dnia odbyły się zajęcia w ramach Dni Eksperymentu z projektu  „Tłumaczymy żywioły”. Uczniowie mogli poeksperymentować m.in. z wodą, barwnikami i substancjami takimi jak soda oczyszczona czy ocet. Największe zainteresowanie stoiskiem wykazały dzieci z klas młodszych, które miały swoje pomysły na ciekawe doświadczenia i eksperymenty.

  W piątek widać było w szkole wiele zadowolonych i uśmiechniętych dziecięcych twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *