Opole w rytmie życzliwości

21 listopada br., w związku z obchodzonym tego dnia Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły wzięli udział w prelekcji „Opole w rytmie życzliwości” prowadzonej przez pracowników Urzędu Miasta oraz przedstawicieli Centrum Informacyjno – Edukacyjnego ,,Senior w Opolu”.

Celem głównym kampanii „Opole w rytmie życzliwości”  jest promowanie życzliwości rozumianej jako: uczynność, uprzejmość, uczciwość, wrażliwość, opiekuńczość, serdeczność, współczucie, spokój, przyjaźń, zrozumienie, czułość, ciepło, poświęcenie, wdzięk, empatię, szczodrość, lojalność, pomoc, zrozumienie, otwartość, wrażliwość, szacunek, wielkoduszność, wyrozumiałość, tolerancja, troska, dobro oraz poruszać kwestę pozytywnych zachowań m.in. wobec osób starszych czy niepełnosprawnych.

Po ciekawej dyskusji z wyjątkowymi gośćmi powstały interesujące i kolorowe mapy myśli. Na koniec odbyły się wspólne zabawy integracyjne.